środa, marca 04, 2009

Upgrade WAP54G V1 in progress

Dziś miałem połączyć nasz budynek z holownikiem za pomocą sieci bezprzewodowej postanowiłem zagłębić się w grzebanie w access pointach i routerach bezprzewodowych, przytachałem wap54g z domu, dorwałem wrt54gl i dalej do testów, okazało się że pierwsza wersja wap54g niestety nie posiada trybu AP client, przez co musiałem dokonać upgrade firmware Access Pointa , aktualizacja wyglądała tak:
1.08 - to bazowa wersja firmware w tym AP
update do wersji 1.09 - poszło jak po maśle, nieco badziewiaste to menu - wygląd - późne lata 90te
następnie zaryzykowałem update do wersji 3.08 dostępnej na stronie supportu linksysa
po tym co prawda menu było już normalne, ale działanie sprzętu niestety nie (nie odpowiadało na pingi, gubiło połączenie wifi, ogólnie bryndza). Postanowiłem dokonać downgrade do 1.09 a następnie przejść na wersje poprzednią, cudem udało się, szczerze powiem ze myślałem ze downgrade nie uda się, jednak chwała firmie Linksys za to że jednak się da. Chciałbym przejść na wersje 2.0x firmware, ale na razie nie udało się znaleźć tej wersji w sieci dla v1 apeka :/
Searching in progress

update
2.08 poszła... jest tryb ap client, zmiana wyswietlania diód - dioda diag swieci sie caly czas, a chyba nie powinna... fuck it! poki co działa... wap54gv2_fw_ver208.txt)
nazwa pliku sugerowalaby ze to dla wersji v2 tego apeka, jednak v2 byly startowo wyposazone w 2.08, z tego co mi wiadomo. ( ktos kto wie więcej proszę o poprawienie mnie)

2 komentarze:

http://rosetta.null-zero.com pisze...

i co, zbrikowales go w koncu? :>

uha pisze...

nie, na szczescie bangla:))